Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/holstebrofestuge.dk/2017/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1145

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot start session when headers already sent in /var/www/holstebrofestuge.dk/2017/wp-content/themes/yoo_sixthavenue_wp/warp/systems/wordpress/src/Warp/Wordpress/Helper/SystemHelper.php on line 535
Medvirkende » Holstebro Festuge

Medvirkende

  • “Humørgruppen” Holstebro Seniorhus
  • 3., 4., 5. og 6. klasse fra Borbjerg Skole og SFH
  • 34A og 34B fra Sevel Skole
  • Ad Hoc Collective
  • Agner Svenstrup
  • Aktiv Staby
  • Aleksandr Sandovicz (LT)
  • Aleksandr Sandovicz (LT)
  • Alessandra Ferreri
  • Alexandra Goss
  • Alice Williams (Australien)
  • Alle festugeartister
  • Andre gæster
  • Anna Bak
  • Anna Stigsgaard
  • Antonis Diamantis
  • Arianna Romano
  • Astrid Myntekær
  • Beboere på Poul Andersens Vej
  • Bent Busk
  • Bertrand Bossard & Akira (Théâtre du Centaure)
  • Björt Rúnarsdóttir (IS)
  • Blæserbørnene Vemb Skole
  • Bøggild Blomster og Planter Outlet
  • Borbjerg Hestecenter
  • Borbjergs Hestekræfter
  • Borgmester H.C. Østerby
  • Børn fra Rolf Krake Skolen
  • Børn fra Sevel SFH
  • Børn fra Sevel Skole og Borbjerg Skole
  • Børn fra Sønderlandsskolen
  • Børnehaven Filosoffen
  • Bürgerstiftung Rohrmeisterei Schwerte (Simon Bronikowski (DE), Patricia Marioli (AR))
  • Camilla Reyman
  • Charlotte Nordsted
  • Cibele Mateus
  • Cos Squad (DK)
  • Country duo – In Bed Before Midnight
  • Daginstitutionen Filosoffen
  • Dansk Senior Dans
  • Das Theater Instrumental (Tyskland)
  • De sorte perler (en gruppe af danske frieserheste)
  • Deborah Hunt (Puerto Rico/New Zealand)
  • Det Kongelige Teaters Balletskole, Holstebro
  • Donald Kitt
  • Dorthe Kærgaard
  • Duo Blaskó (Ungarn)
  • Earle Williamson
  • Ellebækskolen
  • Elona Planman (SE)
  • Ensemble MidtVest (Danmark)
  • Erik Lauritsen
  • Erika Sanchez (Danmark)
  • Erling Larsen
  • Esther Jerez
  • Et væld af lokale kunstnere og institutioner
  • Fishermen from Thorsminde
  • Foreningen Holstebro Regatta // Reb & Ror
  • Francesca Palombo (Italien)
  • Francesca Pesce
  • Frømandsklubben Delfinen Holstebro
  • Georgia Karlatira
  • Giuseppe Fabris
  • Glaður
  • Gletta
  • Hartmut Stockter
  • Helle Freja Hansen (DK)
  • Heste fra Stalden ved Gryde Å
  • Heste og ryttere fra hele Danmark
  • HLF Skydive
  • Holstebro Filmklub
  • Holstebro Folkedanserforening
  • Holstebro Gospelkor
  • Holstebro Kunstmuseum
  • Holstebro Moto Cross Club
  • Holstebro Musikskole
  • Holstebro Regatta // Reb & Ror
  • Holstebro Taekwondo Klub
  • Holstebro Talentakademi
  • Holstebro Tambourkorps (DK)
  • Horseplay Everyday (international gruppe)
  • Husby Efterskole
  • Iben Nagel Rasmussen
  • Ida Nielsen
  • Idom-Råsted Borgerforening
  • Idom-Råsted skole
  • Inger Mougård
  • Ingrid Hvass (Danmark)
  • Institutioner fra Holstebro
  • Ira Brami
  • Irini Koutsaki
  • Isadora Pei (Italien)
  • Jacob Stensig St. Blæsbjerg
  • Jan Bøttern
  • Jan Ferslev (Odin Teatret)
  • Jens Klüver
  • Jens Kristian Hedegaard
  • Jens Otto Nystrup
  • Jocelyn Olguin
  • Jonas Hvid Søndergaard
  • Jonas Koustrup Pedersen (DK)
  • Julia Varley (Odin Teatret)
  • Kajakklubben Pagaj
  • Karen Margrethe Madsen
  • Kenneth Baun
  • Kent Byrialsen
  • Kido Isheste
  • Kira Clausen
  • KompaniTO (Mari Stoknes, Tamar Ohana Goksøyr (NO))
  • KompaniTO (Norge)
  • Korina Apostolopoulou
  • Kostas Makakis (Kreta)
  • Kunstnerdouen Morten & Jens (Morten Kromann & Jens Ardal (DK))
  • Kunstnere og institutioner i Holstebro
  • Kunstpartiet (Danmark)
  • Landsby laboratoriet
  • Lea Porsager
  • Lemvig shantykor
  • Lene Grønborg Poulsen
  • Linn Holm (SE)
  • Lokale børn og voksne med maskiner
  • Louise Volsing
  • Luis Alonso (Odin Teatret)
  • Marco Di Tieri
  • Marco Di Tieri
  • Margit Larsen
  • María Catalina Jorquera
  • Marie Lund
  • Mariebjergs poporkester
  • Marije Nie (Holland)
  • Mario Barzaghi (IT)
  • Matilde Duus
  • Matilde Duus
  • Michelle Marie Rodriguez
  • Miguel Lopez (Spanien)
  • Musik i mosen
  • Niels Bjerg
  • Nordisk Teaterlaboratorium
  • Nørre Boulevard skole
  • Nr. Felding borgerforening
  • Nr. Felding i bevægelse
  • Nr. Tolstrup
  • Odin Teatret (Danmark)
  • Omma Studio Theatre (Grækenland)
  • Overraskelse
  • Pædagogstuderende fra VIA University College
  • Plexus
  • Poesi på en torsdag
  • Rideklubben Snegla
  • Roberta Carreri
  • Roberta Carreri (Odin Teatret)
  • Rolf Krake Skolen
  • Ronnie Gilardoni
  • Ruth Dein
  • Sabrina Martello (Odin Teatret)
  • Samtlige medvirkende i forestillingen Wildcards for vælgerne i det vilde vesten
  • Sara Camponovo Flaat
  • Sct. Jørgen Skole
  • Sevel Kirkes Kor
  • Sevel Rideklub
  • Sevel Skole og SFH
  • Shady House Band (Minttu Hellstén (FIN), Björt Rúnarsdóttir (IS))
  • Shady Team (Vilja Itkonen (FIN), Marije Nie (NL), Victor Tambo (DK), Mette Sandholt (DK))
  • Shana Lellouch
  • Shu-Mei Hu
  • Skoven (NTL)
  • SLASH
  • Sønderlandsskolen
  • Søndertoft
  • St. Sognstrup
  • Staby Efterskole
  • Staby skole
  • Stald Nysted
  • Stefan Tarabini (DK)
  • Stefano di Buduo (Tyskland)
  • Strandingsmuseet Sct Georg
  • Suman Liu
  • Svenning Hoffmann Sørensen
  • Tage Larsen
  • Tango MidtVest
  • Tango MidtVest
  • Tango Spleen
  • Tango Spleen (Italien)
  • Teatr Brama (PL)
  • Teatro dell’albero Milano
  • Teatro dell’Albero (Italien)
  • Teatro Potlach (Italien)
  • Teatro tascabile di Bergamo (Italien)
  • Teresa Ruggeri (IT)
  • The Wild Island
  • Théâtre du Centaure (Frankrig)
  • Thiaheswery Tiaharaja (DK).
  • Thirsty Night Big Band
  • Thorsminde borgerforening
  • Thorsminde coastal roklub
  • Thorsminde Havn
  • Thorsminde idrætsforening
  • Tiaheswery Thiaharaja
  • Timiki Salinas
  • TNT Atalaya (Spain)
  • Uddannelsescenter Mariebjerg
  • Ulrik Heltoft
  • Val Ribeiro
  • Valentina Bechi (Italien)
  • Vemb Aktivitetscenter Krohaven
  • VembVilVidere
  • Vest-jysk kajak
  • Vestjyllands Fortællere
  • Vestjysk Gymnastikforening
  • Vestjysk Gymnastikforening v. Bent Busk
  • Vestjysk Klatreklub
  • Vestjysk Koncertkor
  • Vestjysk Sports- og Terræn Rideklub
  • Viborg Animation Workshop
  • Victor Tambo (Danmark)
  • Vilja Itkonen (Finland)
  • Wild Cats & Wild Dogs (international gruppe)
  • Wildcards
  • Zid Theater (Holland)

Sponsorer

Statens Kunstfond
Caravan Next
I am Web
I am Web
Holstebro Kommune
NTL
Nordic Culture Point
Kulturministeriet
Apmf Logo Print
LAG
Podio
Brama Poland
Beckett
Brd. Hartmann
toyota
Det italienske kulturinstitut
Kreaturhandler A.R
Land Fritid
HolstebroLøveapotek
Mr. Holstebro
AutoCentret
AutoG Holstebro
MusikteatretHolstebro
HolstebroHandelsstandsforening
CenterForSocialtUdsatte (002)
BorbjergSparekasse
InstitutFrancail
HolstebroKirke
JespersPlanteskole
BjarneNielsen
KajBech
SteenMikkelsen.com
Koda
Genfa
A
Minirig
DahlPedersen
Skoda
CAL Peugeot
Anlægspavillonen
Bojsen Biler
ThyboBiler